• Telefon: +90 216 369 80 80
  • Adres: Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi 462/3 34740 Kadıköy İstanbul

ALIN GERME VE KAŞ KALDIRMA OPERASYONLARI

Kişilerin alışkanlığı olan mimik çizgilerinden kaynaklanan alın çizgi ve kırışıklıkları, zamanla etkisini arttırarak derinleşir ve yatay, dikey çizgilere yol açar. Bu çizgi ve kırışıklıklar kişinin daha yaşlı, aynı zamanda üzgün, yorgun görünmesine neden olur.

Alın germe ile  daha genç bir görünüme sahip olunur. Böylece kaş düşüklüğü ve göz kenarlarındaki  yığılmalarda düzelir. Bu uygulama  sadece ileri yaşlardaki kişiler için değil, genç yaşlardaki kişiler içinde uygulanabilir. Bu operasyon da kesi izleri belli olmaz.

Göz kapağı estetiği ve yüz germe ihtiyacı bulunan kişilerin genellikle alın germe ameliyatına da ihtiyacı olur. Yüz gençleştirme kapsamında ihtiyacı olan hastalarda yüzde estetik uyumun sağlanması için alın germe, göz kapağı ve yüz germe operasyonları aynı anda yapılabilir.

Alın germe ameliyatı ile alındaki çizgiler kaybolur, sarkmış kaşlar kalkar, kişiye canlı ve diri bir bakış kazandırılır.  Endoskopik yöntemde ameliyat sonrası daha rahat geçmekte ve saçlı deride his kaybı olmamaktadır. İşlem 1.5 – 2 saat kadar sürer. Gereğinde diğer estetik ameliyatlar ile aynı anda uygulanabilir.  Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Alında ve gözler etrafında genel bir şişlik ve morarma olabilir. Uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir. Bunlar 2 hafta içinde kendiliğinden geçer.