• Telefon: +90 216 369 80 80
  • Adres: Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi 462/3 34740 Kadıköy İstanbul

Ameliyat gerektirmeyen cildin sıkılaştırılması, kırışıklıkların giderilmesi ve ciltte oluşan hafif sarkmaların düzeltilmesi lazer ile cilt gençleştirme yöntemleri ile  mümkündür.  Böylece cilt  cerrahi işlemlere gereksinim olmadan daha genç, sağlıklı, leke ve izlerden arınmış, daha çekici ve duru bir görünüme kavuşur.

Bu amaç için üretilmiş bazı özel lazerler (radyofrekans ve infrared ışınları  ST ile doku ütüleme gibi ) ile yapılan cilt sıkılaştırma ve yenileme işlemleri cilt dokularını tahrip etmeden kollejenleri belirli  ısı derecesine yükselterek kollajenleri aktive eder. Yorgun, yıpranmış olan kollajenlerde yenilenme, canlanma ve gençleşme başlar. Cilt ve cilt altındaki dokularda yenilenme ve gençleşme başlar. Böylece hasta için maksimum uygulama konforu ile genç görünme sağlanır.

Bu uygulama ayrıca sırt, basen, kalça, uyluk ön yüzü,  kol sarkmalarında, karın ve bel bölgesi sarkıklarında da olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Daha ilk uygulamalardan sonra sonuçları gözle görülürken uygulamaların uzun döneme yayılması daha pozitif ve kalıcı sonuçlara ulaştırır. Haftada 45-60 dakikalık seanslar halinde yapılan uygulama sayısı hastanın varolan deformasyonunun değerlendirmesine göre planlanır. Genellikle ortalama 10 uygulama sonrası tedavi sonlandırılır. 1-2 ayda bir tek seans destekleme önerilir.